DVD edice magazín speciál – Nenávist

 

Film Nenávist japonského režiséra Takashiho Shimizu který nyní opět vychází v DVD edici magazínu speciál je neuvěřitelně děsivým mistrovským dílem moderního horroru. Cena 49,– Kč

 

 

Vypadá jako běžný dům, ale jeho atmosféra je jiná. Kdysi se zde něco stalo…zlo je zde, hrůza zachvátila tento dům, přízrak se zrodil a ovládá toto místo. Každý z obyvatel tohoto domu zažívá různé nadpřirozené zážitky…není jiná šance než očistit tento dům. 

 

Riko zaskakuje za zmizelou pečovatelku a navštíví dům své svěřenkyně. Brzy si ale uvědomí, že tu sídlí hrůzostrašné zlo. Jsou domy, do kterých byste se nikdy nechtěli dostat. Zejména do těch, kde někdo zemřel násilnou smrtí a ve vzteku. Přesně v takových totiž podle legendy zůstává uvězněno zlo, které znovu a znovu vyplouvá na povrch, aby děsilo a likvidovalo všechny příchozí. 

 

Obrazovka z DVD 

 

Do jednoho takového domu přichází i mladá pečovatelka Riko, která zaskakuje za náhle zmizelou předchůdkyni. Najde tady nemohoucí stařenu, která se chová netečně, nemluví a jen zírá před sebe. Riko se pustí do úklidu neuvěřitelně zanedbaného domu. A pak uslyší ty podivné zvuky, které vycházejí odněkud seshora. Zvědavost vítězí a Riko se vydává do horních pater domu. Kdyby ale věděla, co ji čeká, asi by tuhle práci nevzala. Já tedy rozhodně ne. Po domě se totiž potuluje podivný chlapec, který, jak se později zjistí, má být po smrti. A mrtvých je tu více. 

 

Obrazovka z DVD 

 

Tento dům totiž postihla kletba Ju-On. Pokud někdo zemře v návalu vzteku, zůstává jeho duch na místě a přenáší kletbu na všechny, kdo se tu objeví. Stihne to i Riko, ale bohužel nepomůže ani útěk z domu – zlo je jí stále v patách. Režisér tu kombinuje děsivé scény s častými lekavkami, aby nás nakonec dovedl k šokujícímu závěru. Děsivost v divákovi budí především podivně se pohybujícími nebo prostě jen stojícími mrtvolně bílými postavami, tedy pro japonské horory typickým způsobem. Mistrně natočený byl i americký remake hororu Ju-On se Sarah Michelle Gellar, který v amerických kinech následoval remake původní dvojky.  

 

Žánr: Horror

Země původu: Japonsko

Rok vzniku: 2003

Originální název: Ju-on: The Grudge

Délka: 88 minut

Režie: Takashi Shimizu

Hrají: Megumi Okina, Misaki Ito, Misa Uehara, Yui Ichikawa, Kanji Tsuda, Kayoko Shibata, Daisuke Honda 

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 japonsky, česky, maďarsky

Titulky: česky, maďarsky

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný PAL DVD9 podle obalu 4:3, podle pravítka 1,85:1  

Bonus: trailery, fotogalerie 

 

Bonus