Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 3

Třetí DVD disk se seriálem Kapitán Kloss vyjde ve čtvrtek 31. ledna 2008. Obsahuje díly 5 a 6. Cena 35,– Kč.

Polská rozvědka se nakontaktovala na německého důstojníka Ruperta, který již v roce 1937 s Poláky spolupracoval a poskytoval cenné informace o německém straně. Nyní je přidělen k dispozici profesora Henninga, který pracuje na důležitém projektu tajných raket. O tyto informace má eminentní zájem Polsko. Rupert je pod výhrůžkou vyzrazení bývalé spolupráce Gestapu přinucen k nové spolupráci. Jenže Rupert příliš holduje alkoholu a není dostatečně opatrný. Při ofocování důležitých plánů polygonu u profesora Henninga ho ale odhalí profesorova dcera Benita, aniž by to věděl, a upozorní Gestapo.

Rupert předává mikrofilmy v kavárně Klossově spolupracovnici Anně. Sejdou se dvakrát a mají se setkat ještě potřetí – naposled. Mezitím však došlo k Rupertovu vyzrazení a na třetí schůzku jdou dva gestapáci v civilu, kteří mají za úkol zadržet Annu a dostat se tak k polské špionážní síti. Anně tak hrozí vyzrazení a zatčení.

Kloss se o odhalení Ruperta naštěstí včas dozví a stačí Annu varovat těsně před jejím vstupem do kavárny. Kloss si domluví schůzku s Benitou – dcerou profesora Henninga – v jeho vile, v době kdy otec není doma. Pokusí se ji uspat aby se mohl dostat do trezoru s dokumenty. Benita ale jeho záměr odhalí – spatří ho, když jí sype do vody uspávací prostředek – a vytáhne na něj pistoli. Vykřičí na něj svá podezření. Zastřelí Klosse? Nebo ho udá gestapu? Věděl Kloss, že Benita je již od dob studií agentkou Gestapa? To vše se dozvíte v pátém díle nazvaném Poslední šance.

Šestý díl se jmenuje Železný kříž. Délka pátého dílu je 54 minut. Délka šestého dílu je 61 minut.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2