Vapet vás baví – Charleston

V edici Vapet vás baví nyní vychází starší tituly, které zrhuba před rokem vycházely v edici Vapet – filmy pro každého za cenu okolo 150,– Kč. Nyní v levnější reedici vychází komedie Charleston. Cena 38,– Kč. Vyjde ve čtvrtek 31. ledna 2008.

Banda neškodných podfukářů se vesele živí malými podvůdky na ctihodných spoluobčanech. Jednoho dne se však rozhodnou pro megapodfuk. Pro jeho uskutečnění potřebují mozek celé akce, a tím má být Charleston (Bud Spencer). Ten souhlasí a celý ten šílený podnik nazve dvojitým saltem mortale. Jde o to, vypálit rybník americkému mafiánovi (James Coco), který se snaží potopit svůj ztrátový parník (takové malé plovoucí Las Vegas), na který má uzavřenou vysokou pojistku. To se mu ale nedaří, a proto se svým právníkem vymyslí podfuk na potenciálního kupce, který by jim měl stoprocentně vyjít! To ale netuší, že tím šťastným zákazníkem je sám Charleston, který své dvojité salto mortale hodlá zvládnout s naprostou elegancí. Aby toho nebylo málo, tak se do všeho ještě zaplete okradený policejní inspektor Watkins (Herbert Lom), kterému banda podfukářů, v čele s Charlestonem, odcizila obraz Gauguina.

Pokud jste příznivci herecké dvojice Bud Spencer a Terence Hill, možná máte pocit, že by jste tímto filmem mohli být zklamání, protože zde hraje jen jedna polovina slavného dua. Ale není tomu tak – ve filmu jsou i jiní dobří herci, například český rodák Herbert Lom, kterého možná znáte z role šéfinspektora Dreyfuse z filmů o Růžovém panterovi. Ostatně to není typický film v jejich stylu – je zde vlastně jen jedna pořádná rvačka (ta ale stojí za to). Tento film možná není tak známý, jako jiné italské crazy komedie, ale já osobně si ho určitě koupím, přinejmenším proto, že jsem ho neviděl od té doby, kdy jsem na něm byl zhruba před třiceti lety v kině. A také abych si vychutnal režisérský styl Marcella Fondata, který znám z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí.

Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1977
Hrají: Bud Spencer, Herbert Lom, Jack La Cayenne, DinoO Emanuelli, Geoffrey Bayldon, Ronald Lacey, James Coco
Produkce: Elio Scardamaglia
Kamera: Giorgio Di Battista, Mario Montuori
Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis
Scénář: Marcello Fondato, Franceso Scardamaglia
Režie: Marcello Fondato

Jazyk: česky DD 2.0, italsky DD 2.0
Titulky: české
Délka: 105 minut
Formát: DVD 5
Žánr: komedie

Příbuzné texty:

• DVD z edice Vapet vás baví