Filmexport Home Video – Doktor * ologie 1. DVD

Podle upoutávek na obalech titulů Filmexport Home Video by se ve čtvrtek 11. března 2010 měl objevit první disk s názvem Doktor * ologie a při předchozím vývoji (a podle dostupného obalu) lze očekávat, že tomu tak bude za 59,- Kč. Jedná se o kanadský populárně vědecký seriál.

A co o seriálui praví dostupné zdroje:  

Oblíbeného komediálního herce Leslieho Nielsena známe především jako představitele nejrůznějších nekňubů a potrhlíků, kteří svými vylomeninami přivádějí veškeré okolí na pokraj šílenství. Dá se tedy očekávat, že jeho průvodcovství světem medicíny neproběhne ve zrovna vážném duchu. O to víc ale bude výklad srozumitelnější.

 

Ve třinácti epizodách je Nielsen připraven poodhalit roušku tajemství kolem lékařství a vrhnout se mezi skalpely, injekce, defibrilátory a rozličné mašinky, s jejichž pomocí se dnes diagnostikuje, aby vysvětlil jejich účel a poslání. A stejně tak projde lidské tělo sval po svalu a bude hledat všechna místa, která mohou onemocnět a potřebovat péči dam a pánů v bílých pláštích. Nikdy nebyla věda míň vědecká a tolik zábavná.

 

Ve snaze demystifikovat vědu nabízí tento dokumentární seriál zábavné spojení humoru s nejmodernějšími vědeckými poznatky a technologiemi. Jednotlivými epizodami, které jsou pojaty jako obrazový deník, nás provází Robert, jehož ztvárnil herec David Lawrence a jeho ztřeštěný strýček, kterého hraje oblíbený komik Leslie Nielsen. Každá epizoda se zaměřuje na určitý lékařský obor – od dermatologie přes kardiologii až po urgentní medicínu. Diváci se tak zábavnou formou dozvědí, jakým způsobem jim v poslední době věda pomáhá.

 

 

Na disku by měly být tři epizody:

 

1. Gastroenterologie – Fantastická výprava (Gastroenter*ology)

Je čas nahlédnout do našich útrob i na některé choulostivější symptomy. Potrhlý strýček se snaží Robertovi pomoci při irigografii a ztřeštěná jízda začíná.

 

2. Dermatologie – Až pod kůži (Dermat*ology)

Kromě běžných pupínků a bradavic jsou dermatologové na první pohled schopni diagnostikovat více než 500 různých kožních onemocnění. Praštěný strýček objedná Roberta na biopsii znaménka. Mohlo by se jednat o rakovinu?

 

3. Oftalmologie – Pryč z očí (Ophtalm*ology)

Seznamte se s opraváři našeho zraku a získejte úplně nový pohled na dokonalé vidění. Strýček i Robert si nechají otestovat zrak a dokonce se pokusí operovat. 

 

 

Žánr: Dokument  

Země původu: Kanada

Rok vzniku: 2007

Délka: 69 minut

Původní název: Doctor*ology

Režie: Tally Abecassis, Giles Walker  

Scénář: Lienne Sawatsky, Daniel Williams

Produkce: Bruce Glawson, Shauna Patterson, Isabelle Riva

Kamera: Robert Bock

Střih: Matthew Hannam 

Společnost: Galafilm Productions

Natáčeno: Montréal, Québec, Kanada

Hrají: David Lawrence (Robert), Leslie Nielsen, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky  

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: žádný