Klíč k vraždě

Každý vrah nechá jednou stopu. Nepolapitelný vrah, vynikající detektiv. Možná jeden a ten samý… Film „Klíč k vraždě“ je žánrově na pomezí kriminálního a psychologického thrilleru.
  

Policistka Jessica (Ashley Judd) je povýšena na inspektorku, poté co výrazným způsobem přispěla k dopadení vraha. Na oslavu svého povýšení, uspořádá večírek, kde se náhodně seznámí se svým novým atraktivním kolegou Mikeym (Andy Garcia). Pár dní po večírku Jessica s Mikeym začíná vyšetřovat sérii záhadných vražd. Případ je o to podivnější, že Jessica mrtvé muže znala, nebo s každým z nich strávila noc plnou vášně. S hrůzou si uvědomuje, že si ani na jednu z těchto nocí, nepamatuje. Má snad mrtvé muže na svědomí právě ona?

Rok vzniku: 2004
Originální název: Twisted
Režie: Philip Kaufman

Hrají: Ashley Judd, Samuel L. Jackson, Andy Garcia, David Strathairn, Russell Wong, Camryn Manheim, Bill Duke, D.W. Moffett, Leland Orser, Veronica Cartwright, Mark Pellegrino , Titus Welliver , Richard T. Jones , Leland Orser , James Oliver Bullock , William Hall

Produkce: Paramount Pictures, Kopelson Enternaiment Production

Údaje o DVD:
Český dabing: ANO
Bonus:
Audiokomentář režiséra Philipa Kaufmana.
Dokumenty: Splétání pavučiny intrik, Detektivové a stopy zločinu, San Francisco: Místo činu. Vynechané a prodloužené scény (s původním zvukem a s komentářem režiséra).

Hlavní hrdinkou filmu je atraktivní Ashley Judd, kterou známe například z filmů „Animální přitažlivost“, „Těžký zločin“ nebo „Eliášův oheň“. Za své povýšení vděčí Jessica komisaři Johnu Millsovi (Samuel L. Jackson). Ten byl také parťákem Jessičina otce, která byl zabit. Mills se tak trochu stal jejím druhým otcem a rádcem. Jessica se stále nevyrovanala se smrtí svých rodičů. Přestože navštěvuje psychiatra Dr. Melvina Franka (David Strathairn), psychické problémy jí pomáhá překonávat i alkohol a nahodilé známosti na jednu noc. Důležitou složku ve filmu hrají také exteriéry, film se odehrává v mlhou zahaleném San Francisku, kde byl také natočen. Jeho tajemná zákoutí a vlhké uličky se podepsaly na celkově pochmurné atmosféře filmu.

Oficiální stránky filmu: http://www.twistedmovie.com/