Levné knihy/Urania – Půlnoční pomsta

Poslední titul z produkce společnosti Urania ve výprodeji Levných knih je akční film Půlnoční pomsta režiséra Jima Wynorskiho. Titul je v Čechách uváděn pod původně pracovním názvem. Aktuální cena 59,– Kč (původní opět 110,– Kč).

 

Pokud by Vám jméno režiséra bylo povědomé, vězte, že tento dnes 57letý režisér je podepsán již pod 71 filmy (včetně filmů určených pro video či televizi), přičemž jeho režijní kariéra začala teprve v roce 1985. A nevěnuje se jenom režii, je aktivní také jako scénárista, producent a herec. Hodnotit jeho tvorbu nemohu, přestože je velice činný, po zkontrolování názvů filmů se musím přiznat, že jsem neviděl jediný titul.

Půlnoční pomsta
Originální název: Thy Neighbor’s Wife, Midnight Vendetta (pracovní název)

Žánr: krimi, drama, thriller
Země původu: USA
Rok vzniku: 2001
Délka: 92 min.
Jazyk: angličtina, čeština
Titulky: české
Zvuk: 2.0
Obraz: 4:3
Cena: 59,– Kč

Režie: Jim Wynorski
Hrají: Kari Wuhrer, Jeff Trachta, Barbara Crampton, Melissa Stone, Seth Adam Jones, Jay Richardson, Peggy Trentini, Larry Poindexter, John Weller

Pomsta je sladká a Anna má nevyřízených účtů opravdu dost. Její manžel si vzal život, protože ztratil práci a Anna dobře ví, kdo všechno za tím stál! – Nehody, které se těm lidem stávají a oni umírají, jsou přinejmenším zvláštní. Anna totiž není jen plná zášti, je ve své mstě i velmi rafinovaná, vraždí chytře a nečekaně. S Nicole Garrettovou, která získala místo viceprezidentky, po němž toužil Annin muž, si dá na čas. Vloudí se do její domácnosti a začne tu realizovat svůj bestiální plán. Zpozoruje někdo Annino chování dříve, než svoji inteligentní a promyšlenou pomstu dokončí? Nebo je již příliš pozdě?