Urania – Příběhy upírka Rudolfa

 

Druhý z titulů vydaných společností Urania jsou Příběhy upírka Rudolfa, kromě jiných nákupních možností, také ke koupi v prodejnách Levných knih za aktuální cenu 59,- Kč (původní cena 110,– Kč). Dle dostupných bodování na internetu je film slušně hodnocen. Pro zajímavost, režie se ujal německý režisér Ulrich Edel, který v roce 1981 zfilmoval autobiografický příběh čtrnáctileté narkomanky ze Západního Berlína známý v Čechách více z knižního zpracování My děti ze stanice zoo. 

 

 

Tonymu je devět a právě se s rodiči přestěhoval z velkého města do malé vesničky v zapadlém koutu Skotska. Tam se Tonymu děje něco hodně divného: každou noc se mu zdá o upírech, ale neví proč. Tak ho to pohltí, že prostuduje všechny knížky o upírech, které najde.

 

 

 

Pak se jednou večer k Tonymu do pokoje dostane velký netopýr, kterému je v patách lovec netopýrů. Ovšem tenhle netopýr není jen tak obyčejný: u Tonyho se promění v devítiletého upírka jménem Rudolf. Upírek má ukrutný hlad a myslí si, že Tony patří ,,k nim“.

 

 

 

A tady začíná strašidelný, napínavý a veselý příběh kamarádství Tonyho, upírka Rudolfa a jeho upíří rodiny. Tihle upíři totiž nejsou vůbec obvyklí – živí se krví krav, klidně usnou v kufru auta a hlavně se chtějí stát zase úplně normálními lidmi. Ona je to totiž docela otrava, když už tři sta let je vám třeba devět a nemůžete vyrůst. K tomu je ovšem napřed nutné překonat spoustu nástrah a získat ztracenou polovinu záhadného amuletu.

 

 

 

Dramatický a napínavý příběh plný záhad a nečekaných zvratů skončí dobře a úplně jinak, než byste čekali.  

 

 

 

Žánr: dobrodružný, rodinný, fantasy, horor

Země původu: Německo, Nizozemí, USA

Rok vzniku: 2000

Originální název: The Little Vampire

Délka: 95 minut (1:31:32)

Režie: Uli Edel

Scénář: Angela Sommer-Bodenburg, Karey Kirkpatrick, Larry Wilson

Produkce: Klaus Bauschulte, Alexander Buchman, Richard Claus, Mira Djovcos, Carsten H. W. Lorenz, Daniel Musgrave, Anthony Waller, Larry Wilson

Hudba: Nigel Clarke, Michael Csányi-Wills

Kamera: Bernd Heinl

Střih: Peter R. Adam

Kostýmy: James Acheson

Hrají: Jonathan Lipnicki (Tony Thompson), Richard E. Grant (Frederick Sackville-Bagg), Jim Carter (Rookery), Alice Krige (Freda Sackville-Baggová), Pamela Gidley (Dottie Thompsonová),  Tommy Hinkley (Bob Thompson), Anna Popplewell (Anna Sackville-Baggová), Dean Cook (Gregory Sackville-Bagg), Rollo Weeks (Rudolph Sackville-Bagg), John Wood (Lord McAshton), Ed Stoppard (Von Sackville-Bagg), Jake D’Arcy (farmář McClaughlin), Iain De Caestecker (Nigel), Scott Fletcher (Flint), Johnny Meres (učitel), Georgie Glen (opatrovnice dětí Lorna), Elizabeth Berrington (Elizabeth McAshtonová), Harry Jones (školník), a další 

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné  

Zvukové stopy 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 

Bonus: žádný