Bontonfim – 9 1/2 týdne

Ve středu by se měl objevit další vyčouhlý příspěvek Bontonfilmu v nové ediční řadě Cinema Club, dne 16. června 2010 bude v prodeji 9 1/2 týdne za 99,- Kč. Když je něco rozpálené, exsistuje jediný způsob, jak žár zastavit – nechat ho vzplát.

Slavné filmové drama o vášni a erotických hrách tajemného byznysmena a plaché blondýnky. Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole.

 

Hlavní postavou je nedávno rozvedená Elizabeth, která pracuje v New Yorku pro malou uměleckou agenturu a vede úspěšnou uměleckou galerii. Okouzlující a inteligentní žena, která měla svůj život pevně v rukou.

 

Její neobyčejný příběh začíná ve chvíli, kdy se poprvé setká s burzovním makléřem Johnem. Vzápětí doručí poslíček do galerie kytici. Začíná jeden z nejneobvyklejších filmových milostných vztahů. Dvojice spolu stráví příjemný den, který skončí u ní v bytě, kde ji muž rafinovaně vzruší kostkami ledu. I v dalších dnech ji John opřádá neobvyklou erotickou atmosférou plnou neobvyklých her, odmítá však seznámení s Elizabetinými přáteli a také chce zůstat tajemnou postavou.

 

Elizabeth pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. Vztah přerůstá v erotickou noční můru a naplno ovládá její fantazii.

 

Ve vztahu, který trvá titulních 9 1/2 týdne, se střídají chvíle štěstí, pohody a hádek. Zatímco Elizabeth se pokouší o Johnovi něco zjistit, on vymýšlí neustále nové a dráždivější hry. Například ji donutí převléknout se za muže a v jednom z levných barů pak provokovat opilé muže. Časem se však tyto hry stávají stále drsnější a pro Elizabeth ponižující. Návštěva u starého malíře, jehož výstavu galerie chystá, jí přinese zcela nečekaný prožitek klidu a míru, který jen uspíší neodkladné rozhodnutí. Když pak Johny ženu poníží před přizvanou prostitutkou, rozhodne Elizabeth s těžkým srdcem pro definitivní řešení… Je třeba volit mezi nenasytnou touhou a zdravým rozumem.

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Rozsah hodnocení od 50 do 70 procent: Synonymum erotického filmu, v nabitém kině se nedýchalo. Kim Basinger byla krásná žena a uměla to ukázat. V podstatě bez děje, přesto koukatelný snímek, především kvůli síle spalující vášnivosti. Prodchnuto erotickým nábojem, byť vše je spíše tušené než viděné.

Žánr: Drama / Romantický / Erotický / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1986

Délka: 112 minut (1:52:11)

Původní název: Nine 1/2 Weeks

Světová premiéra: 14. února 1986 – Itálie

Kinopremiéra v ČR: 1. dubna 1991

Režie: Adrian Lyne

Námět: Elizabeth McNeill (román)

Scénář: Sarah Kernochan, Zalman King, Patricia Louisianna Knop

Produkce: Keith Barish, Mark Damon, Sidney Kimmel, Zalman King, Frank Konigsberg, Richard Northcott, Steven Reuther, Renzo Rossellini, Stephen J. Ross, Antony Rufus-Isaacs

Hudba: Jack Nitzsche

Kamera: Peter Biziou

Střih: Caroline Biggerstaff, Ed Hansen, Tom Rolf, Mark Winitsky

Kostýmy: Bobbie Read

Společnost: Galactic Films / Jonesfilm / Metro-Goldwyn-Mayer / Producers Sales Organization / Triple Ajaxxx

Natáčeno: Chelsea Hotel – 222 West 23rd Street, Chelsea, Manhattan, New York City, New York, USA / New York City, New York, USA

Hrají: Mickey Rourke (John), Kim Basinger (Elizabeth), Margaret Whitton (Molly), David Margulies (Harvey), Christine Baranski (Thea), Karen Young (Sue), William De Acutis (Ted), Dwight Weist (Farnsworth), Roderick Cook (Sinclair, kritik), Victor Truro (klient galerie), Justine Johnston (prodavačka), Cintia Cruz (šlapka), Kim Chan (řezník z čínské čtvrti), Lee Lai Sing (naštvaný čínský zákazník), Rudolph Willrich (kupující v čínské čtvrti), Helen Hanft (prodavačka na bleším trhu), Michael P. Moran (prodavač kuřat na bleším trhu), Raynor Scheine (donáška květin), Olek Krupa (Bruce), Michael Margotta (Michael), a další

Volba lokalizace DVD

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, maďarsky, turecky, 5.1 polsky (lektor)

Titulky: česky, anglicky, maďarsky, polsky, turecky

 

Nastavení zvukové stopy a titulků 

 

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný