Šíp – Beethoven 4

Páteční Šíp ještě pokračuje v psí sérii a 2. května 2008 je na řadě Beethoven 4, opět za 42,– Kč. Další díl je údajně nahrazen titulem Sněhová královna, uvidíme, zda se dočkáme i původně ohlášené pětky… Už třetí dil nesklidil zrovna chválu, o díle aktuálním se na webech píše ještě hůř.

Čtvrtá část americké rodinné komedie, tentokrát o nečekané záměně dvou bernardýnů, kteří vypadali stejně, ale každý byl úplně jiný.

Richard a Beth Newtonovi, navzdory zkušenostem z minula, podlehnou prosbám Richardova bratra a souhlasí, že se po dobu jejich prázdninové cesty postarají o bernardýna Beethovena. Zatímco děti, Brennan a Sara, jsou nadšeny, protože psa zbožňují, Beth a Richard nevychované, chlupaté a věčně slintající monstrum, které působí jednu katastrofu za druhou nemají zrovna v lásce. Zatímco Berth chodí do práce, Richard pracuje doma, kde maluje pohlednice pro všechna možná blahopřání. A tak je to zejména Richard, komu Beethoven řádně zkomplikuje život. Když jednoho dne poslintá Beth kufřík a Richardovi zničí právě dokončenou malbu, zdá, že míra trpělivosti přetekla.

Děti se pokusí zachránit situaci a přihlásí nepořádného Beethovena do školy psí poslušnosti, kterou vede seržant Rutledge. V jiné části města žije magnát Reginald Sedgwick se svou manželkou Marthou, kteří se ke své dceři Madison chovají s laskavou nevšímavostí, a místo toho všemožně hýčkají jejich mohutného a vzorně vychovaného bernardýna Michelangela. Sedgwickův vrchní sluha Simmons však psa nesnáší a s pomocí svého nešikovného bratra Nigela ho unese. Pes však bratrům uteče a dostane se až k psí škole seržanta Rutledgeho. A tak se stane, že si nic netušící Newtonovi a Sedgwickovi psy prohodí.

Zatímco Newtonovi zírají na náhle poslušného psa, který je tak vychovaný, že si dokonce otírá packy o rohožku než vstoupí do domu, a užívající nečekaného klidu společně s dětmi, které se domnívají, že psí škola se opravdu vyplatila, Sedgwickovi také zírají. Jejich důvody jsou však zcela opačné. Jenže všechno zlé je k něčemu dobré, a tak Beethoven dokáže do jejich života vnést to, co jim chybělo, totiž určitou dávku uvolněnosti a pozornosti pro Madison. Ještě je tu ovšem Simmons se svým plánem na výkupné. A taky otázka, jestli Beethoven a Michelangelo najdou způsob, jak se vrátit tam, kam patří.

Nakonec se vše urovná, darebáci jsou potrestání a oba psi se zase vrátí ke svým skutečným pánům.

Žánr: Komedie / Rodinný
Země původu: USA
Rok vzniku: 2001
Délka: 93 min.
Původní název: Beethoven’s 4th
Světová premiéra: 4. prosince 2001 – USA
Režie: David Mickey Evans
Scénář: John Hughes, Amy Holden Jonesová, John Loy
Produkce: Kelli Konop
Hudba: Philip Giffin, Randy Edelman
Kamera: John B. Aronson
Společnost: Universal Family and Home Entertainment, Universal Pictures
Hrají: Judge Reinhold 21.5.1957 (Richard Newton), Julia Sweeneyová 10.10.1959 (Beth Newtonová), Joe Pichler 14.2.1987 (Brennan Newton), Michaela Gallová 20.11.1990 (Sara Newtonová), Kaleigh Krishová 25.11.1989 (Madison Sedgewicková), Matt McCoy 20.5.1958 (Reginald Sedgewick), Veanne Coxová 19.1.1963 (Martha Sedgewicková), Mark Lindsay Chapman 8.9.1954 (Johnnie Simmons), Nick Meaney ?? (Nigel Bigalow), Natalie Elizabeth Marstonová 29.8.1986 (Hayley), Jeff Coopwood 29.6.1958 (Bill), Art LaFleur 9.9.1943 (seržant Rutledge), June Luová ?? (paní Rutledgeová), Scott Evans ?? (tanečník Chiuchua), Patrick Bristow 26.9.1962 (Guillermo), J. Suzanne Rampeová ?? (host 1), Ellen Eastwoodová ?? (host 2), Christina Maová ?? (host 3), Joyce Brothersová 20.9.1928 (sebe), Dorien Wilson ?? (Marlowe) a další

Údaje o DVD:
Zvuk: lze předpokládat češtinu
ostatní se uvidí