Hollywood Classic Entertainment – Mikulášovy patálie

Z katalogu H.C.E. další ještě čerstvý filmový kousek v digipackovém balení FilmPremiéra za 99,- Kč. Zfilmovaná populární literární předloha Mikulášovy patálie v pátek 25. června 2010.

Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi konečně dostávají na filmová plátna. Za 50 let od vydání první knihy si Mikuláše a jeho zběsilé spolužáky oblíbily generace dětí po celém světě i u nás.

 

Vždycky, když jsem přinesl ze školy nešťastnou kouli z mluvnice, jsem říkal mamince, že když budu pořádně zlobit, jednou o mně natočí film, a ten bude senzační, ale maminka se většinou rozplakala a tatínek výhružně složil noviny, ale to nevadí, já je mám rád i tak, asi víc, než kluky ze školy, se kterými je fakt děsná legrace, nevím, jestli jsem vám o nich už povídal.

 

Hodně kamarádím s Vendelínem, který pořád jí, a do třídy s námi chodí i Kryšpín, který chce být závodním cyklistou, a Viktorín, ten zas chce na plácku hrát i dělat rozhodčího zároveň, ale to nejde, uznejte, a Albín, který je hrozně silný, ale taky Celestýn, to je mazánek paní učitelky, člověk mu nemůže dát ani pěstí do nosu, jelikož nosí brýle.

 

A až bude ten film v kinech, budou na mě doma pyšní a nebudou už mi nic zakazovat, až něco provedu, což je vždy nespravedlivé, a Marie-Hedvika si vezme mě a ne Eliáše, jelikož já budu slavný, kdežto Eliáš je blbeček.

 

A teď podrobně:

 

Fridolín

Fridolínova maminka se vždy, když nás vidí pohromadě, tváří znepokojeně a je trochu nervózní a Fridolín nám jednou v rozčilení prozradil, že podle jeho maminky jsme horda vandalů. Ale to není vůbec pravda, všichni jsme skvělá parta, chodíme spolu do jedné třídy a po vyučování si hrajeme na plácku a jsme kamarádi.

Vendelín 

Vendelín

Vendelín je můj nejlepší kamarád, je tlustý a strašně rád jí. Jako kamarád je fakt bezva, klidně vám půjčí cokoli, oč si řeknete, jenom to nesmí být k snědku, a někdy je to pro něj výhodné, že tak strašně rád jí, tak třeba ve škole se jako jediný nepere, protože musí do konce přestávky spořádat dva chleby s máslem, a nebývá proto tak často po škole.

Kryšpín 

Kryšpín

Kryšpín je dobrý kamarád, ale je poslední ze třídy, často chodí na hanbu, není moc dobrý v mluvnici, matematice, dějepisu a zeměpisu, ještě tak nejlíp mu jde kreslení, v tom je druhý odzadu, poslední je Fridolín, je totiž levák.

Viktorín 

Viktorín

Viktorínův tatínek je strážník a Viktorín má proto u sebe pořád píšťalku a díky tomu chce pokaždé, když hrajeme na plácku dělat rozhodčího, zároveň chce hrát s námi a nejraději s Albínem v jednom družstvu, ale to nejde, být hráč a rozhodčí zároveň, no uznejte sami.

Albín 

Albín

Albín je děsně silný, umí dávat senzační pecky do nosu a strašně rád je taky rozdává, je hrozně odvážný a tvrdí, že z nás umí hrát nejlíp kopanou, ale to není pravda, nedávno byl v bráně a kolik jich koupil!

Augustýn 

Augustýn

Augustýnův tatínek je pekelně bohatý a koupí Augustýnovi všechno, na co si vzpomenete, hlavně různé fantastické převleky jako třeba celý kostým mušketýra nebo mimozemšťana a Augustýn tvrdí, že by díky tomu měl být vůdce celé party, ale to vždycky skončí rvačkou, to se nikomu nelíbí, že chce být Augustýn vůdcem jen tak, ale jinak je to moc dobrý kamarád, vůbec není lakomý a často chodíme na svačinu do jeho obrovského domu.

Celestýn 

Celestýn  

Celestýn je mazánek paní učitelky, je první ze třídy, protože nosí brýle, při zeměpise chodí pro mapy, my si s ním zas až tolik nehrajeme, nemůžete mu dát totiž pořádně do nosu, právě díky těm brýlím.

Marie-Hedvika

Marie-Hedvika je sice holka, ale jinak je fakticky bezvadná, má dlouhé žluté vlasy a modré oči, je to dcera sousedů Plátkových a jednou, až se odnaučí hrát si s těmi nemožnými panenkami, tak bude úplně nejsensačnější ze všech a já si ji vezmu.

Pan Polívka 

Polívka

Polívka je náš dohlížitel ve škole a pojme podezření, jakmile vidí pár kluků pohromadě a jelikož jsme dobrá parta a jsme pohromadě skoro pořád, Polívka z podezření vůbec nevychází. On se vlastně nejmenuje Polívka, jenom mu tak říkáme, jednou vám vysvětlím, proč.

Pan ředitel a paní učitelka 

Paní učitelka

Naše paní učitelka je moc príma, a třebaže ji někdy rozzuříme, má nás ráda, jako onehdy, když jsme s Fridolínem a Jáchymem naštvali pana ředitele a ten nás za to nechal po škole pod dozorem paní učitelky, to pak ona vypadala z nás všech nejotrávenější.

Maminka 

Přijato kladně: Zdařilá adaptace klasické humoristické knihy. Překvapivě to dopadlo výborně a jedná se o milý film, který úžasně šlape.

Žánr: Komedie / Rodinný

Země původu: Francie

Rok vzniku: 2009

Délka: 88 minut (1:27:47)

Původní název: Le petit Nicolas

Světová premiéra: 30. září 2009 – Francie, Belgie

Kinopremiéra v ČR: 10. prosince 2009

Režie: Laurent Tirard

Námět: René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Scénář: Alain Chabat, Laurent Tirard, Grégoire Vigneron

Produkce: Eric Jehelmann, Genevieve Lemal

Hudba: Klaus Badelt

Kamera: Denis Rouden

Střih: Valérie Deseine

Kostýmy: Dayna Pink

Společnost: Fidélité Productions / Wild Bunch / M6 Films / Mandarin Films / Scope Pictures / Orange Cinéma Séries / M6 / Région Wallone

Natáčeno: Avenue Junot, Paris 18, Paříž, Francie / Boulevard Emile Augier, Paris 16, Paříž, Francie / Butte Montmartre, Paris 18, Paříž, Francie / Mobilier de France – Rue Berbier du Mets, Paris 13, Paříž, Francie / Montmartre, Paris 18, Paříž, Francie / Paříž, Francie / Piscine de Nogent Sur Marne, Francie / Rue Irenee Blanc, Paris 20, Paříž, Francie / Rue du Mont Cenis, Paris 18, Paříž, Francie

Hrají: Maxime Godart (Nicolas – Mikuláš), Valérie Lemercier (matka), Kad Merad (otec), Sandrine Kiberlain (paní učitelka), François-Xavier Demaison (Polívka), Michel Duchaussoy (ředitel), Daniel Prévost (M. Moucheboume), Michel Galabru (ministr), Anémone (Mlle Navarinová), François Damiens (Blédur), Louise Bourgoin (květinářka), Vincent Claude (Alceste), Charles Vaillant (Geoffrey), Victor Carles (Clotaire), Benjamin Averty (Eudes), Germain Petit Damico (Rufus), Damien Ferdel (Agnan), Birgile Tirard (Joachim), Elisa Heusch (Marie-Edwige), Gérard Jugnot (Gérard Jugnot, vedoucí sboru), Nathalie Cerda (madam Moucheboumeová), Renaud Rutten (vedoucí autoškoly), Eric Berger (Albert, majordom), Serge Riaboukine (Francis Leborgne), Jean-Michel Lahmi (gangster), Didier Raymond (lékař), Christian Taponard (lékař), Alain Sachs (lékař), Marc Faure (lékař), Yves-Robert Viala (lékař), Sophie-Charlotte Husson (madam Courteplaqueová), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný