Jestli se rozlobíme, budeme zlí

Film Jestli se rozlobíme, budeme zlí jsem poprvé viděl jako dítko školu povinné a neskutečně jsem se bavil. Bylo to moje první setkání s touto dnes již legendární dvojicí a možná i proto považuji tento film za jeden z nejzdařilejších. Po vydání v roce 2006 se dnes opět objevuje možnost zakoupit tento film na DVD, je k dostání v prodejnách Levných knih, zabalen v papírové DVD pošetce Levné knihy za cenu 39 Kč.

Jestli se rozlobíme, budeme zlí
Originální název: Altrimenti ci arrabbiamo

Žánr: komedie, akční
Země původu: Itálie, Španělsko
Rok vzniku: 1973
Země původu: 101 min.
Jazyk: čeština (v původním českém znění s dvojicí dabérů Zahajský/Ornest)

Scénář: Vicente Coello, Jesús R. Folgar, Marcello Fondato, Francesco Scardamaglia
Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis
Kamera: Arturo Zavattini

Režie: Marcelo Fondato
Hrají: Terence Hill, Bud Spencer, Patty Shepard, Deogratias Huerta, John Sharp, Manuel de Blas, Luis Barbero, Donald Pleasence, Emilio Laguna

Hlavní cenou pro vítěze automobilových závodů je zbrusu nový závodní speciál. Potíž je v tom, že po dramatickém závodu projedou cílem, zaklesnuti do sebe, dva závodníci současně. Kid a Ben. Vůz je však jen jeden, a tak Kid navrhne, aby si dali závod v tom, kdo sní víc párků a vypije víc piva a vítězi pak připadne výhra. Vypraví se do lunaparku poblíž Benovy dílny a ve zdejší restauraci se pustí do závodu. Těsně před rozhodujícím párkem se však v lunaparku objeví banda gangsterů, kteří pod vedením Attily a Binga začnou demolovat vše kolem sebe a jednou z věcí, které zničí, je také nový vůz Bena a Kida. Jediným důvodem, proč gangsteři v lunaparku řádili, je šéf, který se na radu svého psychiatra rozhodl ukázat všem jak moc je zlý. Neurotický doktor nutí šéfa, aby v podobných akcích pokračoval. Cílem je dosáhnout uzavření lunaparku a pak na jeho místě postavit mrakodrap, z něhož by doktor dostal deset procent zisku. Zatímco Kid se v lunaparku seznámí s pohlednou provazochodkyní, Ben zpívá v místním sboru a pak v dílně nacvičuje novou píseň. Navštíví ho tu Kid, který ho přesvědčí, že by měli po šéfovi gangsterů chtít náhradu za zničený vůz. Vypraví se do jeho restaurace a dají mu ultimátum. Pokud nedostanou nový vůz do zítřejšího poledne, rozzlobí se a budou zlí. Psychiatr však šéfa přesvědčí, že k nim musí být nemilosrdný. Šéf proto nařídí Attilovi, aby to s nimi vyřídil. Ať se však gangster snaží seč může, jeho pokusy zlikvidovat Kida a Bena se nedaří. Dvojic hlavních hrdinů si hravě poradí i s několikanásobnou přesilou. Druhý den se před Benovou dílnou objeví deset motocyklistů, kteří začnou dvojici závodníků provokovat. Těm se je po divoké honičce podaří vylákat na rozlehlou louku za městem, kde je postupně jednoho po druhém zlikvidují. Doktor najme na zlikvidování dvojice nejlepšího zabijáka z podsvětí, přezdívaného Paganini. Ani ten si však na dvojici hrdinů nepřijde. Nakonec se dvojice objeví před dveřmi šéfovy restaurace. A to už se opravdu zlobí. Je jisté, že šéf a jeho banda vzápětí zažijí velmi krušné chvíle.