North Video – Xena: Princezna bojovnice – 8. DVD – 1. série

Díky North Video a Aha! v úterý  19. května 2009 v ediční řadě Světový seriál další pokračování příběhu Xena – Princezna bojovnice, za 49,- Kč, vychází disk s pořadovým číslem 8.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí…

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných. 

Xena: Princezna bojovnice je televizní seriál natočený na Novém Zélandu, produkovaný společností Pacific Renaissance Pictures společně s Universal Studios, která zařídila jeho distribuci. Xena se vysílala od roku 1995 do roku 2001. Seriál vznikl jako odnož seriálu Hercules: The Legendary Journeys a mnoho postav se objevilo jak v Herkulovi, tak i ve Xeně.

Celý seriál je vlastně historická fantasy, odehrávající se ve starověkém Řecku. Je však důležité upozornit, že není časově ohraničen, proto se v něm střetneme s různými orientálními, egyptskými i středověkými prvky. Seriál nám přibližuje dobrodružství udatné bojovnice jménem Xena, která bojuje s vlastní minulostí a snaží se napravovat své hříchy. Xenu během jejího putování doprovází Gabriela, mladá dívka, která se stane nejlepší přítelkyní právě Xeny. 

Alternativní obal 

DVD obsahuje 2 epizody:

19. Oltářní schody (Altared States – 2. dubna 1996) – 41:35

Xena a Gabriela se rozhodly zachránit malého chlapce Icuse, kterého fanatici chtějí nabídnout rozzlobeným bohům jako živou obět’.  

Nebo také:

Xena a Gabriela ochraňují chlapce jménem Icus od jeho bratra a jiných fanatiků, kteří mají záměr obětovat chlapce svému bohovi. Xena se dozvídá, že Icův otec Anteus slyší hlas boha, který mu rozkazuje obětovat vlastního syna… 

Režie: Michael Levine

Scénář: Chris Manheim 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Robert Field

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), David Ackroyd (Anteus), Sean Ashton-Peach (fanatik #1), Jack Dacey (svalnatý fanatik), David de Lautour (Icus), Graham Smith (starý fanatik), Karl Urban (Mael), Teresa Woodham (Zora)

20. Pouta, která svazují (Ties That Bind – 29. dubna 1996) – 42:31

Áres touží po tom, aby se k němu Xena vrátila, a snaží se v bojovnici opět probudit její stinnou stránku. S Gabrielinou pomocí si však dívka uvědomí, kdo za vším stojí.

Nebo také:

Áres chce, aby se k němu Xena vrátila. Přemění se v jejího otce Atria. Když vesničané Atria "zabijí", Xena má v úmyslu ze msty zničit vesnici. Nemá tak daleko k tomu se stát znovu zlou, ale s Gabrielinou pomocí si uvědomí, že za vším stojí Áres… 

Režie: Charles Siebert 

Scénář: Adam Armus, Nora Kay Foster 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Jim Prior 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Kevin Smith (Ares, bůh války), Tom Atkins (Atrius), Nancy Broadbent (Areliesa), Sonia Gray (Rhea), Lutz Halbhubner (Tarkis), Robin Kora (vesnický stařec), Stephen Lovatt (Kirilus), John Manning (pomocník na farmě #1), Hemi "James" Marcum (bojovník #3), Mark Perry (bojovník #1), Jonathan Whittaker (Andrus), Tony Williams (bojovník #2)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland  

Zadní strana obalu 

Údaje o DVD:

 

Délka: 85 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky , anglicky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4.3

Bonus: žádný