Filmag válka film 12. – Pravděpodobnost nula

Podle obvyklé upoutávky na zadní straně aktuálního titulu nám Filmag ve své edici Válka nabídne ve středu 26. března 2008 odbočku od dosavadního téměř výlučně ruského sortimentu. Tentokrát je to film italský – Pravděpodobnost nula. Po předchozích zkušenostech ho na pultech zřejmě objevíme již v úterý, cena se ustálila na 39,– Kč.

Partyzánské jednotky se v průběhu zuřivých bojů druhé světové války vrhají do operace, jejíž přežití bylo vyhodnoceno s výsledkem: pravděpodobnost nula.

V roce 1943 se v tajném zařízení v Anglii podařilo dokončit revoluční přístroj, který byl pojmenován RADAR. Tehdy se změnila strategie války v Evropě a díky tomuto novému vynálezu dosáhly spojenecké síly nečekaných vítězství. Ale právě na podzim roku 1943, když anglický výzvědný letoun přelétal nad norskými vodami, se radaru zmocnila nacistická armáda. Vše se zdálo být ztraceno až do chvíle, než se skupinka odvážných spojenců vydala na drsnou misi, s cílem získat radar zpět. Nezmapovaná severská příroda, nacistická převaha, nedostatek času – to vše stojí proti partyzánům, kterým okolnosti vtiskly nálepku „sebevražedné komando“. Ale i bezvýchodná situace v sobě skrývá naději…

Žánr: Válečný / Akční
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1969
Délka: 90 minut
Původní název: Probabilità zero
Světová premiéra: 7. května 1969 – Itálie
Režie: Mauritii Lucidi
Scénář: Dario Argento, Giuseppe Mangione, Vittorio Vighi
Produkce: Salvatore Argento
Hudba: Carlo Rustichelli
Kamera: Aldo Tonti
Hrají: Henry Silva (Duke), Luigi Casellato (Carlo ‚Charlie‘ Sardi), Riccardo Salvino (Hans Liedholm ), Ezio Sancrotti (kapt. Sam Schultz), Franco Giornelli (Sam), Vittorio André (prof. Schwartz), Marco Guglielmi, Maria Cristina Farnese, Paolo Magalotti (důstojník OSS), Fulvio Mingozzi (britský důstojník), Tony Roico, Pietro Martellanza (angličan Sam), Katia Christine (Kristy), Renato De Carmine (maj. Horst)

Údaje o DVD:


Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný 16:9
Bonus: fotogalerie

E-shop Řitka video, s.r.o.