Moving Culture – Méďa Mandarinka

Vydavatelstí Moving culture vydává v tomto týdnu, ve středu 19. března 2008, mělo uspokojit touhy pohádek chtivých maminek. Měl by vyjít „očekávaný“ titul, byť s pozměněným názvem Méďa Mandarinka za 45,– Kč, za blízkými hranicemi již dříve vydaný. Dle informace čtenáře Newmy došlo ke změně z původního názvu Méďa Pusinka s novým dabingem. Pod původním názvem je stále k dostání na různých e-shopech a dokonce ho dávala v roce 2006 ČT.

Cesta za štěstím malého plyšového medvídka, kterému byl při výrobě v továrně nedopatřením přišit převrácený úsměv. Přesto, že se s ostatními medvídky dostává z výrobní linky přímo na předvánoční pult, mezi všemi dokonalými hračkami zůstává sám a opuštěný zcela mimo dychtivé oči dětí a zájem nakupujících. Touží se stát vánočním dárkem, ale jako neprodejné zboží nakonec putuje pouze do krámku s poškozenými hračkami a jinými neobvyklými předměty. Umístěn do výlohy mezi ostatní nepovedené zboží postupně bledne pod paprsky dopadajícího sluníčka a stále čeká na svůj den, na toho svého zákazníka, u kterého touží najít domov, aby nakonec zjistil, že být odlišným jej činí výjimečným a že ten pravý domov už dávno má mezi kamarády ve výloze a také v laskavé péči milého pana Winkla, majitele nevšedního krámku s nevšedními věcmi, kde našel svou pravou a neobyčejnou rodinu, ve které se cítí tak dobře.

Žánr: Animovaný / Pohádka / Rodinný
Země původu: USA
Rok vzniku: 2000
Délka: 61 min.
Původní název: The Tangerine Bear
Režie: Bert Ring
Scénář: Betty Paraskevas (příběh), Michael Paraskevas (ilustrace)
Produkce: Willard Carroll, Kathy Hornbuckle, Mark McGroarty, Michael Paraskevas, Thomas L. Wilhite
Hudba: Randall Crissman
Hrají: v anglickém znění hlasy – Tom Bosley (pan Winkle), Orlando Brown (medvídek #2/malý chlapec #3), Jenna Elfmanová (Lorelei), Jeannie Eliasová (medvídek #1/malý chlapec #2), Martin Grey (zákazník/řidič náklaďáku), David Hyde Pierce (ptáček), David L. Lander (Theodore/úředník), Keith Langsdale (cizinec/rozhlasový reportér), Howie Mandel (Jack), Ralph Manza (dělník v továrně/Rico), Clea Montville (Dolly), Donna Pieroni (Mama), Jon Polito (Virgil), Charlotte Raeová (paní Caruthersová), Aaron Spann (malý chlapec na Santově klíně), Jonathan Taylor Thomas (Tangie), Marlon Wayans (Louie Blue), Camille Winbush (medvídek #3/malá holka), Trisha Yearwoodová (vypravěč)

V českém znění
– Petra Jindrová, Radana Hermanová, Zbyšek Pantůček, Tomáš Juřička, Marek Libert, Ernesto Čekan, Bohuslav Kalva, Tereza Chudobová, Anna Suchánková, Jan Szymik, Libor Terš, Jan Hanžlík, Daniela Bartáková, Julie Alexandridisová , Anežka Pohorská, Jiří Lexa, Kateřina Fuková-Hauserová

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: česky
Obraz: 4:3