Vapet dětem – Flipper & Lopaka

V sobotu 3. května 2008 opět Vapet dětem za již 42,– Kč nabídne další animovaný příběh Flipper & Lopaka.

Hlavní hrdinové, chlapec a delfín, jsou postavami z televizní obrazovky (mnohadílný seriál vysílá Minimax TV, ba i Prima) a oficiální text praví :

Nedaleko jednoho překrásného exotického ostrova naváže delfín Flipper celoživotní přátelství s malým chlapcem, kterého zachrání před utonutím. Spolu s dalšími přáteli, žijícími v moři, bojují proti zákeřným činům ohrožujícím světový mír a prožívají přitom spoustu napínavých dobrodružství.

Jde o animovanou sérii australské produkce společnosti Yoram Gross. Příběhy jedenáctiletého Lopaky z ostrova Iloka a jeho přítele, mluvícího delfína Flippera, mají již minimálně 3 sezony. Dalšími důležitými postavami jsou dívka jménem Nola, zlá fialová chobotnice Dexter ze ztraceného ostrova Questo nebo Serge, zelený korálový had.

Takže DVD titul je zřejmě celovečerní verzí těchto příběhů a odhaduji, že další pokračování jsou na dohled.

Nádherný ostrov Illoka je obsazen piráty, kteří hledají hodnotnou sochu. Socha je však prokletá. Pán ostrova – Kapuna – prozradí, že pod ostrovem se nachází vícero drahých soch. Jeho syn Lopaka rozumí řeči zvířat. Spolu s nejlepším přítelem delfínem Flipem znají domácí poměry, uvědomí si blížící se hrozbu a dělají všechno pro to, aby zachránili ostrov před lstivou chobotnicí Dextrem a piráty.

Žánr: Animovaný / Pohádka
Země původu: Austrálie
Rok vzniku: 2001
Délka: 70 min
Původní název: Flipper & Lopaka
Režie: Keith Scott
Scénář: Glen Dolman, Rachel Spratt
Hudba: Guy Gross
Společnost: Flying Bark Productions

Údaje o DVD:
Zvuk: DD 5.1 cesky, DD 5.1 slovensky, DD 5.1 madarsky, DD 5.1 anglicky
Titulky: nejsou
Obraz: barevný, 16:9, PAL
Formát: DVD5 (3294mb)
Délka: 69min
Bonusy: nejsou

Příbuzné texty:
• DVD z edice Vapet dětem