Filmhouse – 187

 

Středeční edice Filmové návraty od Filmhouse přinese 30. dubna 2008 americké drama 187. Název filmu je odvozen od čísla paragrafu 187, který v USA označuje zabití v sebeobraně. Cena 49,– Kč. Film už byl součástí DVDMAGu 2007/01 nebo také Stereo & Video 2007/06.  

 

 

Středoškolský profesor Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) byl před patnácti měsíci napaden vlastním studentem a takřka ubodán k smrti. Útok však přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní však nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco se ředitel staví negativně k možnosti rozhodit pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně bojuje s nejvzpurnějšími studenty. Jednoho dne mu však dojde trpělivost a rozhodne se řešit věci jejich stylem…  

 

 

 

Režisér Kevin Reynolds, který má na svědomí mimo jiné Robina Hooda, Vodní svět či novějšího Tristana a Isoldu, natočil film daleko drsnější a depresivnějši než Nebezpečné myšlenky. Snímek 187 kriticky komentuje neuspokojivou situaci na amerických školách a podává ji tím nejsyrovějším způsobem. Střední škola v Los Angeles je před sociálním výbuchem a vztahy mezi žáky či místními gangy doprovází každodenní konflikty. Zdánlivě snadno odhadnutelný děj končí překvapivým závěrem. Kromě výkonu Samuela L Jacksona v hlavní roli oceníte brilantní kameru a hudební doprovod. A když nic jiného, alespoň poznáte práci učitelů. Těch amerických určitě.  

 

 

 

Originální název: One Eight Seven

Délka: 114 minut

Hrají: Samuel L. Jackson, John Heard, Kelly Rowan, Clifton Collins Jr.

Režie: Kevin Reynolds

Hudba: Ericson Core

Výprava: Stephen Storer

Střih: Stephen Semel  

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD: 

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky  

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonusy: Rozhovory, Z natáčení, Upoutávka  

 

Bonusy 

 

Rozhovory