Španělsko

Blíží se pomalu a jistě doba dovolených a někteří začnou vyhledávat informace, kam vyjet. Jedním ze zdrojů může být i nenápadné DVD Španělsko, které se objevilo na pultech prodejen Levných knih. Někteří sice namítnete, že cestopisných DVD je na trhu plno a budete mít pravdu. Ale co takhle, když je nabídnuto za bezkonkurenční cenu 29 Kč a k tomu zabaleno v klasické plastové krabičce?

Výrobcem DVD je maďarská společnost V.I.P. ART Produkció, která na svých stránkách utiffilm.hu nabízí široký sortiment cestopisných DVD.

A co říká přebal?

Slunné Španělsko ležící na Pyrenejském poloostrově je domovem historie a umění starých přes dva tisíce let. V Madridu můžeme obdivovat královský paláca poklady Prada a vydat se na návštěvu rezidence Escorial. Na katalánském pobřeží Costa Brava na nás čekají nádherná letoviska jako Tossa de Mar nebo Lloret de Mar. Barcelona, prodchnutá duchem Gaudího a Dalího, jej jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Po slunečním pobřeží Costa del Sol budeme pokračovat do Granady. Alhambra, „klenot z kamene“ patří k nejznámějším světovým památkám. Zavítáme na večer flamenca i na opravdové býčí zápasy, navštívíme romantickou Sevillu opředenou příběhy o královně Isabelle., Kolumbovi, Carmen či „Lazebníkovi sevillském“. Podíváme se také na ostrovy patřící ke Španělsku: na Mallorcu se spoustou památek, na Ibizu, známou obrovskými večírky, i na „ostrovy věčného jara“ – na Kanárské ostrovy poblíž afrických břehů.

Navštívená místa – shrnutí:
Madrid, Escorial, Údolí padlých Costa Brava: Cadaqués, Figueras, Girona, Tossa de Mar, Lloret de Mar, Barcelona Costa del Sol: Malaga, Torremolinos, Benalmadena, Mijas, Marbella, Ronda, Antequera, Granada, Nerja Sevilla Mallorca, Ibiza Kanárské ostrovy: Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote

Údaje o DVD:
Jazyk: čeština, maďarština
Titulky: slovenština
Zvuk: stereo
Obraz: 4:3; 1,33:1
Celkový čas: 84 min.