Filmexport Home Video – Kde je Hitler?

Filmexport Home Video ve středu 12. ledna 2011 nabízí další dokument z oblíbeného žánru spikleneckých teorií Kde je Hitler?, digipack za 99,- Kč. Horké stopy během Studené války

Píše se rok 1954, na místní soud v Berchtesgadenu přichází denní pošta a v ní nenápadná pohlednice zaslaná jednomu ze soudců, na níž je napsána jediná věta: "Jsem živ a brzy se vrátím. Adolf Hitler." Je skutečně pravda, že Vůdce, jenž dokázal mistrně zmanipulovat německý národ a jenž je osobně zodpovědný za smrt 60 milionů lidí, zemřel v roce 1945, anebo se mu podařilo druhou světovou válku přežít? Nemohl snad být včas zachráněn z hořících trosek Berlína a odvezen do bezpečí? Dokument přináší dříve nezveřejněné zvukové záznamy z výslechů, vzácné filmové materiály i dobové fotografie a prostřednictvím dokonalých rekonstrukcí nabízí zcela nový pohled na přísně utajovaný hon na Hitlera.

Pokud je autorem skutečně níže uvedený režisér, je na danou problematiku opravdu odborník. Nebo je to obsese? Ostatně, už jsme s ním měli tu čest, jenže tehdy to bylo s nynějším tématem poněkud v rozporu… Jinak o tomto novém přírůstku autorovi filmografie se mi v zahraničí nepodařilo najít ani čárku.

Žánr: Dokument

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2010

Délka: 48 minut

Původní název:

Režie: Michael Kloft

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9

Bonus: žádný