ABCD Video – Nejkrásnější místa světa 48 – Bangkok

ABCD video za 49,- Kč ve středu 12. ledna 2011 představí další z exotických míst naší planety, vycházejí Nejkrásnější místa světa 48 – Bangkok.   

Bangkok je hlavním městem Thajska. Ve městě, které bylo ještě před dvěma staletími obyčejnou rybářskou vesnicí, žije dnes přes 5 miliónů lidí.

 

Ve filmu navštívíte nejposvátnější chrám země – Wat Phra Kaeo, nejstarší chrámový komplex v Bangkoku – Wat Pho ze 16. století s Chrámem ležícího Budhy i Wat Saket – Chrám Zlaté hory, který stojí na nejvyšším místě města. Seznámíte se s řekou Menam, která se svými sedmi mosty patří k hlavním tepnám Bangkoku. Stanete se svědky oslav Nového roku – Songkran a spolu s kamerou se projdete rušnými ulicemi města s typickými tříkolkami „ťuk-ťuk“. Návštěva známého trhu Chatuchak je pro každého velkým zážitkem. Tisíce vůní mnoha jídel thajské kuchyně tu lákají nejen obyvatele města, ale i turisty z celého světa. Centrem místního obchodu je ulice Sukhumvit a nejvyhledávanějším místem nočního Bangkoku je Patpong. Dvacet budov Národního muzea vás seznámí s celou historií země. Ve filmu navštívíte také palác Vimarnmek, který královská rodina používala jako své venkovské sídlo. Plovoucí trh Damnoen Saduak nabízí široký sortiment zboží, barev a vůní, které ještě před necelým stoletím ovládaly i Bangkok.

 

A film by Pierre Brouwers 

 

Další informace o Bangkoku a Thajsku získáte po vložení disku do DVD mechaniky vašeho PC, který automaticky spustí multimediální přílohu DVD. 

Zadní strana obálky 

Údaje o DVD:

Délka: cca 56 + 25 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: ukázky z filmů na DVD –

01. Nejkrásnější místa

02. Národní parky USA a Kanady

03. Thajsko

04. Egypt

05. Nový Zéland

06. Čína

07. Vlci

08. Záhady Egypta

09. Afrika – Serengeti

10. Aljaška – Duch divočiny

11. Pacifický ohnivý kruh

12. Skrytá Havaj

13. Medvědi

14. Yellowstone

15. Velryby – Nezapomenutelná cesta

16. Nakladatelství JOTA