North Video – Prezidentův muž

Kruci, to ale musel být výhodný nákup. Nebo snad byly ty filmy k jinému nákupu zadarmo? Minulý týden začala šňůra, v níž nás čeká Chuck až do Vánoc. Tento týden North Video v pátek 20. listopadu 2009 za 49,- Kč vydává televizní Norrisovku Prezidentův muž. Stárnoucí agent tajné služby stojící před nejtěžším úkolem své kariéry.

Hlavním hrdinou napínavého thrilleru je Joshua McCord, stárnoucí agent a expert na obzvláště obtížné případy. Má před sebou několik obtížných úkolů.

Prezidentovu manželku střeží v Rio de Janeiru americká tajná služba, příslušníkům Lidové osvobozenecké armády se ji však přesto podaří unést. Prezident s teroristy odmítá vyjednávat a povolává do akce zvláštního agenta, profesora Joshuu McCorda, tzv. prezidentova muže. Ten musí osvobodit první dámu ze spárů teroristické skupiny poněkud vyšinutých radikálů.

Joshua ale už začíná pociťovat únavu, nastal čas, aby si našel nástupce. Jeho dcera a pravá ruka Quai vytipuje, kdo by se na tuto zvláště náročnou, tajnou práci hodil. Z potenciálních 12 kandidátů se jeví jako nejvhodnější Deke Slatter, bývalý příslušník zvláštní vojenské jednotky, který je na základě křivého svědectví proti němu odsouzen ke 30 letům vězení.

Na zásah prezidenta ho Josua s Quai dostanou z věznice. Deke je dobrý, ale aby byl nejlepší, musí podstoupit nesmírně tvrdý výcvik. Zdánlivě naprosto nejméně vhodného kandidáta, vzpurného elitního bojovníka Deka je nejprve nutno přesvědčit o tom, proč by měl takovou práci přijmout. Zpočátku se nechce podrobit neúprosné řeholi výcviku a zvláště mu vadí, že má nad ním vrch žena. Postupně však uznává, že Quai je lepší a že Joshuova metoda z něho udělá nejlepšího z nejlepších.

Když po čase dostanou úkol vyrvat senátorovu dceru z osidel náboženské sekty, která ji drží proti její vůli, do akce nastupuje už i Deke. Jedná však impulzivně a akci zkomplikuje. Joshua je s ním výsostně nespokojen a uvažuje, zda je tím pravým…

Jednoznačná divácká poprava:

Nevím, jestli to je náhoda, ale Chuck Noris hraje asi jenom ve volovinách. Žádný, ale opravdu žádný prezident na celém světě si nemůže najmout někoho s tímhle ksichtem.

Větší hrůza než pět dílů Walker Texas Rangers dohromady!

Toporný béčkoidní film s toporně toporným příběhem a ultra toporným herectvím Chucka Norrise pod režijní taktovkou vlastního syna.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2000

Délka: 90 minut

Původní název: The President’s Man

Světová premiéra: 2. dubna 2000 – USA

Režie: Eric Norris, Michael Preece

Scénář: Bob Gookin

Produkce: Garry A. Brown, Lisa Clarkson, Gordon T. Dawson, Michael T. Elias, Bob Gookin, Aaron Norris, Chuck Norris, Leslie Stout Glennon

Hudba: Christopher L. Stone

Kamera: Rick Anderson, Karl Kases

Střih: David Latham

Kostýmy: Taneia Lednicky

Společnost: Norris Brothers Entertainment / Washo Brothers Entertainment

Natáčeno: Brownsville, Texas, USA / Corpus Christi, Texas, USA / Dallas, Texas, USA / South Padre Island, Texas, USA

Hrají: Chuck Norris (Joshua McCord), Dylan Neal (Deke Slater), Jennifer Tung (Que), Ralph Waite (president Mathews), Stuart Whitman (George Williams), Soon-Tek Oh (generál Vinh Tran), Jonathan Nichols, Marla Adamsová (první dáma Matthewsová), Adam G., Brigitta Dau, Ariel Chipman (Terry Anderson), Greg Ricks (Dr. Francis Anderson), Cherami Leigh (Stacy Andersonová), Morgana Shaw (Donna Andersonová), Dan Kern (Douglas Wetherby), Ken Farmer (soudce), Patrick Amos (Dobson), Jackson Burns (mafián #1), Mark Dalton (Delta Force #1), Johnny Echavarria, Travis Fine, Robert Flanagan (námořník #1), Jeff Grays (tajný agent #1), Desmon Heck (Darrel), Shane Hendrix (Tony), Bruce Hermans (Lawrence Southern), Rachel Kelly (Cathy), David Kroll (tajný agent #3), Jake Landrum (mladý Joshua McCord), Marcus M. Mauldin (bejrúťan), Sean McGraw (Harvey), Matt Murdock (Skunk), Tammy Nguyen (mladá Li), Roderick Peeples (Bo), Diane Perella (Diana), Tim Powell (Dr. Rolf Kelnor), Rick Prieto (Lobo), Melinda Renna (učitelka), Josh Ridgway (Stuart), Ed Spila (Burroughs), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3 (1,33:1)

Bonus: z naší nabídky, nejen pro nejmenší